Český a Slovenský Filmový Festival v Západní Austrálii

3. ročník

2017

18. – 22./11.

Filmový program
Filmový program
Festivalový trailer
Opening Night
Closing Night
Více

Navštiv webovky

Lajkuj na facebooku

Sleduj na instagramu

Tweetuj

Poprvé samostatně v Perthu

Shoda náhod a nápadů, naše ambice a hlavně vytrvalost představila letošním návštěvníkům festival v novém kabátě. Sedm celovečerních a jeden krátký film, se během pěti dnů promítaly na třech místech – v již tradičním kině Paradiso, v menším kině, avšak s úžasnou atmosférou, Backlot Studios a projekce nezávislého filmu Roots in Ego se uskutečnila v krásném, historickém sále hudebního klubu Fly by Night ve Fremantlu. A úplnou novinkou byla následná taneční párty, která navazovala na téma filmu. Festivalovou atmosféru výborně doplnil i večírek s režisérem Jiřím Strachem. 

Zhoda náhod a nápadov, naše ambície a hlavne vytrvalosť predstavila tohtoročným návštevníkom festival 2017 v novom kabáte. Sedem celovečerných a jeden krátky film, sa počas piatich dní premietali na troch miestach – v už tradičnom kine Paradiso, v menšom kine, avšak s úžasnou atmosférou, Backlot Studios a projekcia nezávislého filmu Roots in Ego sa uskutočnila v krásnom, historickom sále hudobného klubu Fly by Night vo Fremantle. A úplnou novinkou bola následná tanečná párty, ktorá nadväzovala na tému filmu. Festivalovú atmosféru výborne doplnil aj večierok s režisérom Jiřím Strachom.

A nakonec ještě pár střípků od organizátorů a hostů:

Členka výboru Kateřina Švejcarová ohodnotila svůj první festival následovně:

Letošní filmový festival byl naprostým skvostem naší České a slovenské asociace. Stála za tím spousta bezesných nocí hlavní organizátorky Martiny Tlamsová, která si zaslouží velkou poklonu! Jak sama říká: „Nic není bez bolesti.“ Každý z filmů, který se promítal zde na perthských plátnech, si našel svého diváka, od vyprodaného kina s filmem Anthropoid až po závěrečný film Masaryk. Výběr filmů nabudil snad u každého (ne)rodáka zvědavost a přišel se podívat a možná i zavzpomínat na rodnou vlast. Doufám, že i catering s chlebíčky a českými pamlsky všem chutnal,…protože při jeho přípravě jsme si Míšou a Maruškou užily spoustu srandy, až jsme to málem vše časově nestihly. 

Za mě a mého ročního syna moc děkujeme za možnost shlédnout na druhém konci světa filmy, které jsou našemu srdci blízké.

 

Mladá režisérka Kristýna Weiserová nám do kroniky napsala (zkráceno):

Milí moji (snad Vám tak již mohu napsat) přátelé z České a slovenské asociace,

Pobyt s Vámi zde na festivalu v (pro Evropana nesmírně) zajímavém městě Perth byl pro mne nejen prázdninami, ale i časem hluboké inspirace. Každý z vás, které jsem zde potkala, vyzařujete zvláštní energii, či auru, jenž Vás obklopuje, a kterou jsem zde – jak doufám – nasála, a alespoň špetku si z ní dovezu zpět do Prahy. Je to aura člověka, který si jde za svým, člověka, který buduje svůj život a nestěžuje si a nezůstává na místě. Děkuji všem, díky nimž se zde mohla uskutečnit moje akce – ROOTSINEGO.CZ party promítání. Děkuji Vám a vězte, že naše setkání zůstane vepsáno i do kroniky mého života, a nejen vepsáno, ale přímo hedvábnou stužkou vyšito. DÍKY, DÍKY, DÍKY!

 

Petra Jerejian, která se skvěle postarala o naše hosty, manžele Strachovy, o festivalu napsala:

Nejprve jsem byla trošku nervózní, jak se zvládneme postarat o takovou celebritu jako je Jirka Strach. Ve středu navečer bylo vše nachystáno na „Welcome Party“ a grilování. Přišlo pár super lidiček, abych na to nebyla sama. Dokonce i dva profesionální kuchaři! Ale již u dveří při přivítání Jirky a Magdalény ze mě nervozita spadla. Byli to úžasně milí a skromní lidé, kteří okamžitě zapadli do našeho spolku. Další dny utekly jako voda. Užili jsme si výborně zorganizovanou Opening Night. Pohádka Anděl Páně 2 se moc líbila a večírek  po ní se krásně protáhl do pozdních hodin. V sobotu nám Jirka s Magdalénou odjeli. Byli to úžasní hosté, maximálně skromní a nenároční. A jak krásně se s nimi povídalo! Nedělní Closing Night byla ohromná. Výborné jídlo chutnalo a film byl perfektní. Úžasná tečka za letošním filmovým festivalem.

Sponzoři filmového festivalu 2017

[sgmb id=1]

Close Menu